دوشنبه, 12 خرداد 1399
  • ساعت : ۸:۵۴:۳۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ 
  • کد خبر : ۱۸۶۸۶۵
دکتر روحانی در جلسه بررسی اجرای سیاست‌های مالیاتی:
دریافت بدون تبعیض مالیات از سهم درآمد، باعث رضایت مردم می شود/ مراقبت از بنگاه‌ها و كسب و كارهای كوچك ضروری است و باید به گونه ای عمل شود كه این مجموعه ها تحت فشار مالیاتی قرار نگیرند و همزمان لازم است به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود كه بنگاه‌های بزرگ فرار مالیاتی نداشته باشند/ هدف‌گذاری سازمان مالیاتی باید اجرای كامل قانون و محاسبه مالیات از طریق الكترونیكی و با روش های هوشمند و كاستن از دخالت های مامورین باشد / در ابتدای این جلسه نیز وزیر امور اقتصادی و دارایی، گزارشی را از عملكرد نظام مالیاتی ، چالش‌ها و فرصت های این حوزه ارائه كرد
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اخذ مالیات باید همراه با شفافیت باشد، تصریح کرد: مردم در یک فرایند شفاف سازی، باید بدانند که سهم مالیات در بودجه، برای خدمات و توسعه کشور هزینه می‌شود و فرهنگ سازی و تعامل بیشتر با مردم، روند پرداخت مالیات را تسهیل می کند.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی‌دولت، رئیس جمهور روز سه شنبه در جلسه بررسی اجرای سیاست‌های مالیاتی،  مراقبت از بنگاه‌ها و کسب و کارهای کوچک را ضروری خواند و اظهارداشت: باید به گونه ای عمل شود که این مجموعه ها تحت فشار مالیاتی قرار نگیرند و همزمان لازم است به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که بنگاه‌های بزرگ فرار مالیاتی نداشته باشند.

 

دکتر روحانی در این جلسه که با حضور دکتر"فرهاد دژپسند" وزیر امور اقتصادی و دارایی و آقای "امیدعلی پارسا" رئیس سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد،  گفت: این مهم نیز تنها از طریق الکترونیکی کردن نظام مالیاتی کشور محقق خواهد شد.

 

رئیس جمهور با بیان اینکه "رضایت مردم زمانی بیشتر حاصل می‌شود که هر کس بدون تبعیض و براساس کسب سهم درآمدش، مالیات پرداخت کنند" ، تاکید کرد: هدف‌گذاری سازمان مالیاتی باید اجرای کامل قانون ، محاسبه مالیات از طریق الکترونیکی و با روش های هوشمند و کاستن از دخالت‌های مأمورین باشد .

 

دکتر روحانی اظهارداشت:  مبارزه با فساد باید در درون سازمان مالیاتی با جدیت پیگیری شده و تلاش شود با هوشمندسازی، ارتباط مراجعات حضوری قطع شود.

 

رئیس جمهور تصریح کرد که کلیه دستگاه‌ها نیز به منظور هوشمندسازی و عدالت مالیاتی  باید با سازمان امور مالیاتی کشور همکاری نزدیک داشته باشند.

 

در ابتدای این جلسه نیز وزیر امور اقتصادی و دارایی و ، گزارشهایی را از عملکرد سازمان مالیاتی ، چالش‌ها و فرصت های این حوزه ارائه کرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0