چهارشنبه, 25 تير 1399
  • ساعت : ۶:۱۷:۳۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ 
  • تعداد بازدید : 854
  • کد خبر : ۱۹۴۹۴۰
دومین نشست شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت اقتصاد در استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام، نشست شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان ایلام با حضور اعضا در سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام برگزار شد. 

 

در این نشست قدرت فیض اللهی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص جهش تولید و تاکید ۱۴ ساله ایشان بر حوزه مالی و اقتصادی گفت: امروز ایران اسلامی در یک جنگ اقتصادی همه جانبه قرار دارد و دشمنان قصد دارند با حربه اقتصادی و تحریم‌ها به نظام اسلامی صدمه وارد نمایند. 

 

وی افزود : انتخاب راهبرد جهش تولید برای سال ۹۹ از میان سایر اولویت‌های موجود کشور از سوی رهبر معظم انقلاب در شرایط فعلی بسیار هوشمندانه بوده است. 

 

قدرت فیض اللهی ، خام فروشی مواد اولیه و نداشتن تنوع تولید را برای اقتصاد کشور آسیب‌پذیر عنوان کرد و افزود :جهش تولید و تنوع بخشیدن به تولیدات می تواند ارزش افزوده در اقتصاد ایجاد کرده و اثر تحریم ها را کم رنگ نماید. 

 

فیض اللهی گفت:جهش تولید می تواند فرصت های از دست رفته در دهه های گذشته به واسطه ثبت نرخ رشدهای اقتصادی را تا حدی جبران نماید و همچنین می تواند مشکل اشتغال جوانان را برطرف کرده و ارتباط بین دانشگاه و صنعت را نیز بهبود بخشد. 

 

فیض اللهی افزود جهش تولید امکان تقویت صادرات غیرنفتی و صادرات از مسیر کشورهای همسایه با هدف کمک پوشش نیازهای ارزی کشور در شرایط تحریم را نیز فراهم می نماید. 

 

وی به بخشودگی جرائم بانکی صاحبان مشاغل طبق مصوبه مجلس برای تسهیل تسویه بدهی صاحبان مشاغل با عنوان قانون حذف جرائم و سود مرکب بانکی اشاره کرد و گفت: با تفسیری که از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص این مصوبه مجلس ارائه شد، واحدهای صنفی، تولیدی و خدماتی کشور تا خردادماه فرصت دارند تا به شعب بانک ها مراجعه و از بخشودگی جرایم بانکی برخوردار شوند که با توجه مشکلات پیش آمده و شیوع کرونا لازم است اجرای این قانون در نهایت سرعت و جدیت صورت گیرد

 

وی در ادامه به بحث هم افزایی درون سازمانی در جهت رشد اقتصادی استان اشاره کرد و داشتن دغدغه نسبت به عملکرد تمام اعضا را خواستار و از اعضا جهت پرهیز از رقابت برون و درون سازمانی طلب یاری کرد. 

 

فیض اللهی همچنین به اشتراک گذاشتن ظرفیتها از طریق روابط عمومی ها و انتشار گسترده در رسانه‌های عمومی را خواستار شد

منبع خبر
روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام
امتیاز :  ۲.۷۱ |  مجموع :  ۲۴

برچسب ها

    V5.7.4.0