سه‌شنبه, 13 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۰:۵۶:۱۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۱/۲۴ 
  • تعداد بازدید : 16
  • کد خبر : ۱۹۲۲۳۹
دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس شورای عالی بورس، در مراسم تکریم شاپور محمدی و معارفه حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:
یكی از نقش های مهم بازار سرمایه، مردمی كردن اقتصاد و كمك به شكل گیری اقتصاد عدالت بنیان است كه در سایه شفافیت هر چه بیشتر این بازار و جلب اعتماد مردم و بنگاه ها محقق می شود/ سهم بازار سرمایه در تامین مالی اقتصاد كشور باید با برنامه ریزی، تدبیر و استفاده از ظرفیت های اقتصاد كشور ازجمله مولدسازی املاك و دارایی های دولتی، به 50 درصد افزایش یابد
دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس شورای عالی بورس، در مراسم تکریم شاپور محمدی و معارفه حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار: یکی از نقش های مهم بازار سرمایه، مردمی کردن اقتصاد و کمک به شکل گیری اقتصاد عدالت بنیان است که در سایه شفافیت هر چه بیشتر این بازار و جلب اعتماد مردم و بنگاه ها محقق می شود/ سهم بازار سرمایه در تامین مالی اقتصاد کشور باید با برنامه ریزی، تدبیر و استفاده از ظرفیت های اقتصاد کشور ازجمله مولدسازی املاک و دارایی های دولتی، به 50 درصد افزایش یابد/ بازار سرمایه می تواند سکوی جهش اقتصادی باشد، لذا باید به مدرن ترین ابزارها و فناوری ها مجهز شود و با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی در راستای بورس هوشمند گام برداشته و به گسترش کمی و کیفی بازار سرمایه، در سطح کشور پرداخت. بدیهی است که سهولت و روانی فعالیت در بازار بورس هوشمند، سبب افزایش سرمایه گذاری در این بازار می شود/ بازار سرمایه باید از ثبات برخوردار باشد که این مهم نیازمند اقدامات همه جانبه فعالان و متولیان بازار و همکاری قوای سه گانه است/ دژپسند در این جلسه ضمن تقدیر از تلاشهای شاپور محمدی، رئیس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار با داشتن تجربه در حوزه اجرایی و برخورداری از قابلیت های علمی، می تواند در حوزه نظارت نیز موفق عمل کند/ گفتنی در ابتدای این جلسه شاپور محمدی طی سخنانی گزارش عملکرد دوره مدیریتی خود را در سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه و حسن قالیباف اصل رئیس جدید این سازمان نیز در ادامه برنامه های خود را برای اداره این سازمان تشریح نمود.

دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس شورای عالی بورس، در مراسم تکریم شاپور محمدی و معارفه حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: سهم بازار سرمایه در تامین مالی اقتصاد کشور باید با برنامه ریزی و تدبیر و استفاده از ظرفیت های اقتصاد کشور ازجمله مولدسازی املاک و دارایی های دولتی، به 50 درصد افزایش یابد.

 

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دژپسند در این جلسه با اشاره به نقش بازار سرمایه در تأمین مالی بنگاه های بزرگ و کوچک مقیاس گفت: بازار سرمایه می تواند با ایفای نقش در تامین مالی اقتصاد، موتور رشد را روشن و پرتحرک نگه دارد.

وزیر اقتصاد اظهار داشت: یکی از نقش های مهم بازار سرمایه،  مردمی کردن اقتصاد و کمک به شکل گیری اقتصاد عدالت بنیان است که در سایه شفافیت هر چه بیشتر این بازار و جلب اعتماد مردم و بنگاه ها محقق می شود.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه بازار سرمایه می تواند سکوی جهش اقتصادی باشد و  این بازار باید به مدرن ترین ابزارها و فناوری ها مجهز شود افزود: می توان با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی در راستای بورس هوشمند گام برداشته و به گسترش کمی و کیفی بازار سرمایه، در سطح کشور پرداخت.
رئیس شورای عالی بورس گفت: بدیهی است که سهولت و روانی فعالیت در بازار بورس هوشمند، سبب افزایش سرمایه گذاری در این بازار می شود.
دژپسند تأکید کرد:  بازار سرمایه باید از ثبات برخوردار باشد که این مهم نیازمند اقدامات همه جانبه فعالان و متولیان بازار و همکاری قوای سه گانه است.
وزیر اقتصاد تصریح کرد: رشد بازار سرمایه سهم بسزایی در پیشرفت اقتصادی کشور داشته و هرچه عمق بازار سرمایه بیشتر می شود، فواید آن برای اقتصاد کشور افزایش می یابد.

رئیس شورای عالی بورس اظهار داشت: در شرایطی که امکان تامین مالی از طریق فروش نفت و نظام بانکی کاهش یافته است، در کنار کریدور بودجه دولت و بانک، نیاز به کریدور سوم جهت تامین مالی اقتصاد داریم و بازار سرمایه می تواند نقش مهمی در این خصوص داشته باشد.

وزیر اقتصاد افزود: بازار سرمایه این قابلیت را دارد منابعی که در اقتصاد بصورت غیرفعال است را در مسیر سرمایه گذاری قرار دهد.
دژپسند ویژگی خاص بازار سرمایه را پذیرش سرمایه افرادی که اصطلاحا دارای "خرده منابع" هستند عنوان کرد و افزود: این افراد با گسیل منابع خرد به این بازار و استفاده از مشاوره تخصصی، می توانند به سود مناسب دست یابند.
وی با بیان اینکه بنگاه های بزرگ مقیاس می توانند از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالی ثابت و درگردش خود استفاده کنند تاکید کرد: بازار سرمایه، یک بازار مدرن، تکامل یافته، محیطی مطمئن برای سرمایه گذاری و روان برای تامین مالی شفاف است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0