سه‌شنبه, 13 خرداد 1399
  • ساعت : ۸:۴۰:۴۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ 
  • تعداد بازدید : 74
  • کد خبر : ۱۸۷۱۵۸
نشست شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت اقتصاد در اتان برگزار شد :
بررسی مشكلات و چالش¬های بانك و بیمه، بررسی درآمدهای استان،برنامه سفر معاون محترم وزیر به استان
هفتمین جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان در سال جاری به ریاست قدرت فیض اللهی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان ،در دفتر مدیریت جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان برگزار گردید. 

 

در این جلسه  فیض اللهی ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول از زحمات دستگاه­های تابعه وزارت امور اقتصادی ودارایی در استان و بخصوص همکاران در گمرکات استان در برگزاری مراسم اربعین کمال تشکر را داشتند.

وی با اشاره به رشد 200 درصدی سرمایه­ گذاری داخلی نسبت به سال گذشته اظهار داشت: با توجه به مذاکرات انجام شده،زمینه برای جذب سرمایه­ گذار داخلی فراهم شده و امسال شاهد رشد چشمگیری در جذب سرمایه ­گذار داخلی بوده­ و هستیم

رئیس شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت اقتصاد در استان، افزود: استان ایلام به دلیل دارا بودن مرز مهران و داشتن بیشترین مرز مشترک با کشور عراق و همچنین جاذبه­ های گردشگری و طبیعی و... فرصت مناسبی را برای جذب سرمایه ­گذاران خارجی دارد.

فیض اللهی همچنین بیان کرد: در بحث سرمایه­ گذاری، دستگاه­های شورای هماهنگی دخیل و تأثیر­گذار هستند و در ادامه از اعضاء خواست که تلاش خود را در جهت فراهم نمودن شرایط و زمینه­ های لازم جهت جذب سرمایه­ گذاران خارجی به عمل آورند.

در ادامه فیض اللهی از اعضای شورای هماهنگی صرفه جویی  و مدیریت هزینه­ ها را تا جایی که امکان پذیر است خواستار شد.

در ادامه جلسه اعضای شورای هماهنگی با اشاره به مشکلات و چالش­ها در حوزه فعالیت دستگاه­ها  بیان کردند که: یکی از مشکلات اصلی در سطح استان، استفاده نمودن برخی از شرکت­ها و یا افراد از تسهیلات، معافیت­های مالیاتی و مزایا در سطح استان و بهرمندی از منافع و درآمدهای حاصل از آن همچون، حساب بانکی در خارج از بانک­های استان، عملیات بیمه­ ای و مالیاتی  در خارج استان است.

اعضاء همچنین در ادامه  به ارائه گزارشی از عملکرد 7 ماهه خود در طول سال جاری و فعالیت­ها، اقدامات و تمهیدات صورت گرفته در طی راهپیمایی اربعین جهت تسهیل نمودن و راحتی حال زوار پرداختند.

منبع خبر
روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0