سه‌شنبه, 13 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۳:۴۲:۲۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ 
  • تعداد بازدید : 26
  • کد خبر : ۱۸۶۹۹۲
قدرت‌ فیض‌اللهی در نشست گروه سرمایه گذاری تامین امید :
پنج طرح با مجوز تسهیلات ارزی در ایلام آماده واگذاری است

 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام گفت: پنج طرح دارای مجوز تسهیلات ارزی (فاینانس) آماده واگذاری به سرمایه‌گذار برای اجراست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام قدرت‌ فیض‌اللهی در نشست گروه سرمایه گذاری تامین امید به ریاست نعمتی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام  اظهار داشت: این طرح‌ها شامل سه طرح در حوزه راه و شهرسازی و ۲ طرح در حوزه امور آب است که کارهای مطالعاتی آنها انجام شده و در سایت مرکز سرمایه‌گذاری خارجی و کمکهای فنی و اعتباری ایران بارگذاری شده اند .

وی افزود: این طرح‌ها شامل  بزرگراه حمیل - ایلام، پل زائر به چیلات، راه‌آهن ایلام مسیر اسلام آباد - ایلام و ۲ طرح در حوزه سد شامل سد سیکان و سد چناره است که در صورت استقبال سرمایه‌گذاران به آنها واگذار می شود.

وی اضافه کرد: امور اقتصادی و دارایی به عنوان دبیر ستاد سرمایه‌گذاری وظیفه شناسایی ظرفیت‌های اقتصادی استان را بر عهده دارد که در این راستا علاوه بر تهیه کتاب ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری، طرح‌های قابل اجرا را به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در سامانه بارگذاری کرده است.

فیض‌اللهی گفت: با توجه به اهمیت جغرافیایی و اقتصادی ایلام، در سه حوزه سرمایه‌گذاری و کسب‌ و کار، سند راهبردی و نقشه جامع سرمایه‌گذاری تدوین و استعدادهای سرمایه‌گذاری استان شناسایی و احصا شده است.

وی تشکیل کمیته کارشناسی در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری، تدوین و اجرای برنامه‌های نظارت و بازدید سرمایه‌گذار خارجی، شناسایی و احصا قوانین دست و پاگیر حوزه سرمایه‌گذاری، تدوین بانک جامع از روند سرمایه‌گذاری‌های داخلی، تشکیل اتاق فکر محیط کسب‌ و کار، ارائه برنامه برای تحقق کامل پیش‌بینی درآمدهای استان و شناسایی درآمدهای جدید را از جمله برنامه‌ها در راستای سند راهبردی سرمایه‌گذاری عنوان کرد.

منبع خبر
روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0