دوشنبه, 12 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۳:۳۸:۵۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ 
  • کد خبر : ۳۷۹۳۷
لزوم ارائه دستاوردهای دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت اقتصاد و دارایی در استان به عموم جامعه

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام ،جلسه هماهنگی ادارات تابعه وزارت اقتصاد در استان با حضور مدیران دستگاه های تابعه به ریاست قدرت فیض الهی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و به منظور هماهنگی بین دستگاه های تابع وزارت برگزار گردید .

فیض الهی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر به تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی و پیشرفت هایی که در این دوران به دست آمده پرداخت و با تاکید بر جایگاه وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان کلیدی‌ترین وزارتخانه گفت: در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی ، بایستی تمامی دستاوردهای دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت اقتصاد و دارایی را به عموم جامعه ارائه نماییم.

 نماینده وزیر اقتصاد در استان افزود: وزارت اقتصاد و دارایی در زمینه دولت الکترونیک رتبه های برتری را بین وزارتخانه‌ها کسب کرده است و  دستگاههای تابعه وزارت دارایی بایستی  گزارش عملکرد چهل ساله خود را در قالب های مختلف فیزیکی و الکترونیکی، ارائه نموده و اخبار و اطلاعات وزارت را تحت پوشش خود قرار دهند .

وی افزود:در راستای حمایت از سرمایه‌گذاری، کارگروه پایش محیط کسب و کار در اداره کل تشکیل شده تا بر پایش فضای کسب و کار در استان نظارت داشته باشد.

فیض الهی در ادامه از تمامی دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور انسجام و حمایت از هم خواست که هماهنگی بیشتری داشته و در این راستا به منظور حضور در بازدیدها ،غرفه ها ،نمایشگاه هاو ... به صورت منسجم و یکپارچه تحت عنوان دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی حضور به هم رسانند.

 عباسپور مدیر کل اداره کل مالیاتی استان ایلام با اشاره به اجرای ماده ۲۵۱ در استان ایلام گفت:اجرای این ماده در استان، ضمن کمک به تمرکز زدایی در رسیدگی به اعتراض های مودیان مالیاتی، سبب کاهش زمان رسیدگی ها و همچنین کاهش قابل توجه هزینه ها در فرایند رسیدگی گردیده و خوشبختانه در هیچکدام از پرونده های استان مغایرت وحود نداشته است .

مدیر کل مالیاتی استان ایلام در خصوص تحقق درآمدها در استان گفت :خوشبختانه عملکرد این اداره کل در سال 1397  با صد درصد فاصله چندانی ندارد .

غلامی سرپرست اداره کل گمرکات استان ایلام نیز در این نشست،  از رشد ۶۴ درصدی درآمدها نسبت به ده ماهه سال گذشته و رشد ۱۱۰۰ درصدی مبارزه با قاچاق کالا یعنی چیزی حدود ۱۱ برابر سال گذشته  خبر داد و افزود:گمرک ایلام  افزایش ۷ درصدی در صادرات نسبت به سال گذشته داشته است که بیشتر این رشد در دو ماهه اخیر و باتوجه به وجود تحریم ها در کشور صورت گرفته است.

غلامی گفت : از سال ۸۲ که آغاز فعالیت گمرک بوده ۳۷ میلیون دلار صادرات داشتیم که در سال ۹۵ به ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار و تا امسال بیش از یک میلیارد دلار صادرات ثبت شده است. 

مسعود شادمان مدیرکل اموال تملیکی در این جلسه گفت با تلاش سه ساله این اداره کل به اداره مستقل از بهمن ماه سال گذشته تبدیل شده و چارت سازمانی آن نیز ابلاغ گردیده است.

 شادمان گفت علی رغم مقاومت استان کرمانشاه به جهت جلوگیری از انتقال و فروش اموال تملیکی خوشبختانه اموال تملیکی از کرمانشاه تفکیک شد که با تحقق این مهم، درآمد اموال تملیکی در اختیار استان ایلام قرار خواهد گرفت

وی افزود تعداد کارکنان این اداره با توجه به رشد کم، اما عملکرد بسیار خوبی را در سطح استان داشته است .

شادمان گفت در هفته های گذشته با توجه به دستور دادستانی کل کشور در خصوص مبارزه با قاچاق احشام اداره اموال تملیکی، درگیر مبارزه با قاچاق در شهرستان‌های مختلف استان بوده و به دلیل اینکه این کالاها، به عنوان کالاهای سریع الفساد شناخته می شوند، با حضور  مقامات، محموله های تملک شده در شهرستان هایی که قاچاق از آنها انجام شده، به صورت گسترده و در سریعترین زمان ممکن توزیع شدند.


وی افزود: تا کنون بیشتر اموال تملیکی در استان به برخی از ادارات متقاضی و با قیمت ۵۰ درصد زیر قیمت بازار تحویل داده شده است و سعی بر این بوده که اموال تملیکی از استان خارج نشوند ‌.

میر خلفی مدیر امور شعب بانک ملی  و رئیس شورای هماهنگی بانکهای استان ایلام نیز در این نشست با توجه به اهمیت موضوع علم آوری و خلاقیت و نیز بحث بهبود محیط کسب و کار در استان ایلام گفت: باید از استارتاپ ها و پتانسیل های جدید و خلاقانه در استان حمایت و به آنها،  اهمیت ویژه ای داد و به سمت اعطای تسهیلات به جوانان مایل به کار در این زمینه ها گام برداریم.

عاصم آبادی نماینده بیمه ایران نیز در خصوص عملکرد بیمه ایران در سال 97 گفت :  میزان خسارت پرداختی ۶۰ میلیارد بوده  که عمدتا مربوط به شخص ثالث بوده و حق بیمه تولیدی هم ۵۰ میلیارد براورد شده است. 

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0