1398/2/7 شنبه

قدرت فیض اللهی در نخستین نشست شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان ایلام؛ 

بهبود کسب و کار ، مستلزم تلاش مدیران اقتصادی در استان 





به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام، نخستین نشست شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان ایلام در سال ۹۸ با حضور مدیران ادارات مربوطه، در دفتر مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام  برگزارشد .

قدرت فیض اللهی در این نشست  با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال  رونق تولید ملی گفت: در سالیان اخیر و به دلیل اهمیت موضوع، رهبر معظم انقلاب مباحث اقتصادی را به عنوان شعار سال نامگذاری کرده فلذا  انتظاری که از اعضای شورای هماهنگی وزارت اقتصاد در استان می‌رود، تلاش برای بهبود محیط کسب و کار در استان است که با انجام این مهم، محیط تولید و کسب و کار رونق پیدا خواهد کرد وبه تبع آن وضعیت اشتغال نیز رو به بهبودی خواهد رفت.

 وی افزود: اعضای شورای هماهنگی وزارت امور اقتصاد و دارایی، نقش مهمی را در بهبود این فضا دارند و تاکید مقام عالی وزارت نیز بر این موضوعات است، که اولا" هیچ واحد تولیدی تعطیل نشود و ثانیا" درآمدهای دولت وصول گردند .

قدرت فیض الهی گفت: در وزارت دارایی هیئت  مقررات‌زدایی در سطح کشور تشکیل گردیده تا موانع تولید و کسب و کار شناسایی و در جهت اصلاح آنها اقدام گردد.

 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام به وصول درآمدهای دولت که تاکید زیادی روی آنها انجام شده اشاره کرد و گفت برای سال ۹۸ نیز باید تلاش گردد تا درصد جذب مالیات ها همچون سال گذشته تحقق ۱۰۰ درصدی داشته باشد .

وی در ادامه گفت :در قانون بودجه و بر اساس ماده ۳۹، دولت ، دستگاه ها را مکلف کرده که اموال مازاد خود را به فروش برسانند و یا اجاره دهند  تا از این محل ضمن کسب درآمد بتوانند بخشی از هزینه های خود را پرداخت کنند که باید در استان نیز هر دستگاهی ضمن شناسایی اموال و دارایی های مازاد خود نسبت به این تکلیف قانونی اقدام کند.

سرپرست گمرکات ایلام با اشاره به اینکه این مرز به دلیل نزدیک بودن آن به شهرهای مختلف کشور عراق تجار و بازرگانان زیادی را به سوی خود می‌کشاند، تصریح کرد: هم اکنون روال عادی صادرات در مرز مهران بدون هیچ مشکلی برقرار است و کلیه صادرات از گمرکات استان ایلام تماما" غیر نفتی می باشد.

غلامی افزود: در سال ۹۷ و با توجه به ممنوعیت صادرات برخی از کالاها و با توجه به اعمال تحریم ها، در مجموع حدود یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون دلار از مهران صادرات صورت گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد که حدود ۸۰ میلیون دلار می‌شود، افزایش داشته است.

وی گفت: چرخ صادرات در این مرز همچنان به خوبی می‌چرخدو پیش بینی می‌شود تا پایان سال بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار از طریق مرز مهران به کشور عراق صادرات انجام شود.

عزیزاله عباسپور مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام نیز در این نشست به تشریح اقدامات این اداره کل در سال ۹۷ ، تحقق درآمدهای مالیاتی و نقش آن در توسعه اقتصادی و رونق تولید و همچنین بخشی از قوانین مالیاتی پرداخت و بر آمادگی این اداره کل در حمایت تولید و اشتغال و توسعه اقتصادی استان تأکید و در ادامه به بخشی از مشکلات اداره کل مالیاتی استان ایلام در خصوص فرار مالیاتی برخی از واحدهای تولیدی فعال در استان اشاره کرد  که با سوء استفاده از برنامه های اقتصاد مقاومتی از پرداخت مالیات سرباز می زنند. 

در ادامه امامی معاون امور شعب بانک ملی به پرداخت تسهیلات علی الحساب  به واحدهای تولید کننده و آسیب دیده سیل اخیر در استان در راستای حمایت از شعار سال 98 و رونق تولید ملی اشاره کرد و افزود : اهتمام بانک ملی در سال جاری بر واگذاری بیشترین تسهیلات در بخش صنعت و معدن خواهد بود. 

عیسی میرزایی مدیر عامل بیمه ایران در استان ایلام نیز با اشاره به عملکرد مطلوب صنعت بیمه در استان، به پرداخت 75 میلیارد تومان خسارت در سال 97 اشاره کرد که قریب به 55 میلیارد تومان ، رشته ثالث بوده است.

مدیر عامل بیمه ایران در استان به الزام دستگاه های اجرایی به بستن قراردادهای بیمه ی  مربوط به حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله جهت تامین سریع خسارت  در مواقع بروز اینگونه حوادث تاکید کرد و از مدیر کل اقتصاد و دارایی خواستار اجرایی شدن این مهم توسط ذیحسابان دستگاه های اجرایی شد 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
^