1398/1/20 سه‌شنبه

‍ قدرت فیض اللهی در نشست تخصصی ذیحسابان عنوان کرد ؛

⚡️شهرک های صنعتی ، بخش گرداننده اقتصاد هر شهری محسوب می شوند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان  ایلام،فیض اللهی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام در جلسه هماهنگی ذی‌حسابان دستگاه‌های اجرایی استان ایلام که به دعوت شرکت شهرک های صنعتی در سالن اجتماعات این شرکت برگزار گردید  اظهار داشت:حمایت از کالای ایرانی یکی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی و شعار سال محسوب می‌شود که بر این اساس، تمام آحاد جامعه اعم از مسئولین ،تولیدکنندگان، کارگران و مردم به عنوان مصرف ، در قبال تحقق شعار سال مسئولند.

فیض اللهی گفت : پشتیبانی از تولید ملی به منزله حمایت از اشتغال کار و سرمایه ملی و کارگر ایرانی است و حمایت از کالای ایرانی در جامعه ی تولید محور تحقق می یابد وشهرک های صنعتی ، بخش گرداننده اقتصاد هر شهری محسوب می شود .

فیض اللهی عنوان کرد :  وجود کارگاه و کارخانه های صنعتی در این شهرک ها، باعث رونق کسب و کار در هر منطقه خواهد شد .

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام در ادامه به نقش و جایگاه ذیحسابان در ساختار نظارت مالی در نظام بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد اشاره کرد و گفت : این بازنگری در چهار محور قواانین و مقررات، ساختار تشکیلاتی، مدیریت مالی و نظارت صورت خواهد گرفت.

وی گفت :  مولد سازی دارایی های دولت و شناسایی اموال مازاد در دستگاه‌های اجرایی، همچنین پیگیری وصول درآمدهای دولت ، خصوصاً درآمدهای غیر مالیاتی،  نظارت بر مخارج دستگاه های دولتی از تکالیف مهم ذیحسابان است. 

 فیض اللهی در ادامه  افزود : صرفه جویی در هزینه ها خصوصاً در دستگاه های خدمت رسان ،امری اجتناب ناپذیر است و با توجه به اینکه پرداخت ها در روزهای پایانی سال صورت خواهند گرفت لازم است همکاران ذیحساب به صورت تمام وقت در خدمت دستگاه بوده و به عنوان مشاور به مدیران دستگاه یاری دهند.

مرتضی دارایی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان ایلام نیز در این نشست گفت : با توجه به وضعیت کنونی کشور و وجود تحریم‌های اقتصادی، تلاش مسئولان برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی سبب می‌شود چرخه اقتصادی استان با مشکل مواجه نشود.

وی افزود: با نهادینه کردن این امر، وضعیت اقتصادی، صنایع و اشتغال پایدار در استان ایلام بهبود خواهد یافت.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایلام گفت: این شرکت در راستای حمایت از کالای ایرانی، محصولات و تولیدات داخلی استان تمام توان خود را به کار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه ۹۵ درصد صنایع در کشور صنایع متوسط و کوچک هستند گفت: در استان ایلام ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد  که ۱۲ مورد آن به بهره برداری رسیده و ۳  ناحیه صنعتی هلیلان، سیروان و بدره آماده بهره‌برداری است.

وی  ادامه داد: ۹۳۵ واحد دارای پروانه بهره‌برداری در سطح استان وجود دارد که ۵۰ درصد این واحدها در شهرک‌های صنعتی استان مستقر هستند.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایلام گفت: ذی‌حسابان به عنوان مشاوران امین دستگاه‌های اجرای نقش بسیار مهمی در نظارت بر هزینه کرد دستگاه‌ها دارند.

در ادامه این جلسه ذی‌حسابان دستگاه‌های اجرایی استان از واحدهای تولیدی نهر باران زاگرس، تولید کننده لوله‌های پلی اتیلن و شرکت ایلام آسا تولید کننده انواع کیک، کلوچه و بیسکویت مستقر در شهرک صنعتی ایلام بازدید کردند.

عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
^