1398/1/21 چهارشنبه

نخستین نشست هماهنگی ذیحسابان دستگاه های اجرایی استان برگزار شد 


به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام، نخستین نشست هماهنگی ذیحسابان و معاونین ذیحساب، صبح امروز در سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام برگزار شد .

در این نشست قدرت فیض اللهی مدیر کل اقتصاد و دارایی استان ایلام با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری از همکاران، دعوت کرد که به این شعار سال عنایت و توجه ویژه ای داشته باشند.

 فیض الهی در این نشست از تلاش و زحمات همکاران در سال ۱۳۹۷ تشکر و قدردانی نمود و برای سال جدید آرزوی موفقیت کار و تلاش مضاعف در جهت پیشبرد مقاصد کلان دولت و نظام داشت. 

 مدیر کل اقتصاد و دارایی استان ایلام با اشاره به تخصیص ۹۷ درصدی حقوق و مزایای کارکنان دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۳۹۷ و مخالفت دیوان محاسبات با جبران کسری بند (واو) از محل جابجایی اعتبارات سرمایه ای، همکاران ذیحساب را به همکاری با مدیران در جهت مدیریت و صرفه جویی در هزینه ها دعوت کرد.

قدرت فیض اللهی در ادامه به لزوم توجه همکاران ذیحساب به امر مولد سازی دارایی‌های دولت با مشارکت یا اجاره دادن آنها و پیش‌بینی درآمد ۲ هزار میلیارد تومانی دولت از این محل، املاک مازاد دستگاه‌های اجرایی و ثبت در سامانه و فروش آن و گذاشتن درآمد آن در اختیار دستگاه اجرایی، به روز رسانی ثبت اطلاعات در سامانه سناب، ثبت درخواست وجه دستگاه‌ها در سامانه ،مبحث درآمدهای دستگاه‌های اجرایی و نظارت ذیحسابان در این مورد، شناسایی ریز درآمدها و ارائه راهکار به مدیران اشاره نمود.

 قدرت فیض اللهی در ادامه، ۹۱ درصد از درآمدهای استان را ناشی از مالیات و تنها ۹ درصد از این درآمدها را به سایر منابع درآمدی از قبیل ثبت اسناد و املاک و نیروی انتظامی و بازارچه‌های مرزی عنوان کرد.

ساماندهی حساب‌های بانکی و بستن حساب های استانی از سوی خزانه و پرداخت کل حسابهای دستگاه های ملی و دانشگاه‌ها از طریق خزانه‌داری کل، حداکثر زمان برای افتتاح حساب های دستگاه های اجرایی را تا نیمه اول اردیبهشت ماه و برداشت از حساب ها به صورت حواله الکترونیکی از طریق اخذ توکن از بانک ملی و به حداقل رسیدن استفاده از دسته چک و هزینه های تعویض و صدور دسته چک، بخش دیگری از صحبت های قدرت فیض اللهی در این نشست بود.

  در ادامه این نشست سلمان کرمی معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان ایلام به لزوم جدیت همکاران در رعایت قوانین و مقررات، صرفه جویی در هزینه‌های دستگاه‌های اجرایی و مشارکت فعال در جلسات هماهنگی ذیحسابان اشاره و افزود ؛ در خلال سال جدید برگزاری جلسات  ذیحسابان به صورت هفتگی انجام و در مورد موضوعات با اهمیت مالی و محاسباتی بحث و تبادل نظر انجام خواهد شد .

 بحث رعایت نظم و انضباط و دقت در ورود و خروج و همچنین ارسال به موقع لیست های حقوق دستگاه‌های اجرایی، حداکثر تا قبل از ۲۰ هرماه، نظارت بر درخواست وجه های صادر شده و دقت در صحت ارقام و مشخص نمودن نوع اعتبار مورد درخواست، از محورهای بحث معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان در این نشست بود.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
^